Kinnisvara seadustamine

Fakt on see, et kinnisvara müüjatel tuleb igapäevaselt tegeleda aina keerulisemate õigusnüanssidega, sest seadusandlus ja dokumentatsioon on kogu aeg muutumises.

Täna on päevakorral seadustamata ümberehitused, omandisuhted (nt kaasomand), ebaseaduslikud ehitised, erinevad vaidlused ...

Kas Sa suudad kõiki neid ohte ise märgata ning nendega tegeleda?

Näiteks ümber ehitatud elektripaigaldised ja tehnosüsteemid (õhksoojuspumbad, WC-d, dušid) ... Tihtipeale teevad inimesed nimetatutega seoses muudatusi kergelt ja kiirelt, taipamata, et tehtu peab olema seadustatud.

Miks on kinnisvara seadustamine oluline?

Krediidiasutuste tingimused laenu andmisel on aastatega tunduvalt karmistunud ja sellest tulenevalt pööravad pangad rohkem tähelepanu korras dokumentatsioonile, registritele, vara seadusega kooskõlas olemisele. Krediidiasutus võib öelda, et me ei ole nõus kõnealust vara võtma laenu- või lisatagatiseks, sest tegu on ebaseadusliku ehitise või ümberehitusega.

Müügi venimine. Klient ei pruugi dokumentatsiooni korrastamise lõppu ära oodata, leiab samaaegselt teise objekti, kus asjad on korras ja millega ta saab minna koheselt panka.

Trahvid. Oluline on teada, et kohalik omavalitsus võib teostada ehitusjärelvalvet, mille järel võib seaduste mittejärgijat ees oodata trahv.

Kindlustusseltside poolne mittehüvitamine. Klientidele on tulnud üllatusena, et kui midagi on objektil ehitatud/paigaldatud ebaseaduslikult, siis kindlustusjuhtumi korral ei ole kindlustusseltsidel kohustust hüvitada varale tekkinud kahju, kus ei ole dokumentatsioon ja registrid korras.

Tehingu nurjumine. On näha, et kui probleemid ilmnevad alles pangas või notaris, siis võib tehing tihtipeale katki jääda. Ostjal on meel mõru, et ta on oma aega ja raha eelnevalt kulutanud, aga tehingusse minna ei saa, sest teemad on läbi rääkimata, probleeme pole tutvustatud ja nendest ei olda teadlikud.

Kuidas saame Sulle seadustamisega abiks olla?

  • olemasolevate probleemide ja dokumentatsiooni kaardistamine;
  • tehnosüsteemide muutmise seadustamine (õhksoojuspump, kamin, tualett);
  • kasutusloa/-teatise taotlemise protsessi juhtimine;
  • andmete esitamise teatise koostamine;
  • plaanistamine ja mõõdistamine;
  • kinnisvara ostueelne ülevaatus;
  • registriandmete kontroll ja korrastamine;
  • kommunikatsioon avalike asutustega (nt kohaliku omavalitsusega);
  • projektide juhtimine (eelprojektid, muudatusprojektid, mõõdistusprojektid, ehitusprojektid).

Hinnastamisest

Ühest hinnakirja on kinnisvara seadustamise puhul väga keeruline välja tuua, sest paljuski sõltub hinnastamine konkreetsest varast ja tegevuskavast. Maksumus selgub pärast konsultatsiooni ja meie projektijuhi poolset analüüsi, mil saab selgeks töömaht nii ajaliselt kui ka raskusastmelt.

Küsi tasuta konsultatsiooni!

tel:  550 3245

e-post: siim@kaanon.ee

Või kasuta allolevat vormi, misjärel lepime kokku konsultatsiooni. Võimalusel palun kirjelda lühidalt, kuidas saame Sind aidata.


Võta meiega ühendust


Email again:
Otsi pakkumisi
Vali objekti tüüp
Kõik objekti tüübid
Korter
Maja
Majaosa
Suvila
Äripind
Maa