Merle Elmend

Värske uuringu kohaselt Eesti kõige mainekamas kõrgkoolis ehk Tartu Ülikoolis kaubandusökonoomika eriala lõpetanud Merle on raamatupidajana tegutsenud Eesti taasiseseisvumisest saadik. Kusjuures enne seda oli ta Kaubamajas plaani- ja ökonoomika osakonna juhataja asetäitja. „Ma ei kujutanud üldse ette, et minust saab raamatupidaja! Lapsepõlves mulle matemaatika väga ei meeldinud, keeled olid ikka tugevamad,“ meenutab ta.

Tegelikult oli enda sõnutsi emotsionaalse ja temperamentse Merle soov minna ülikooli kehakultuuri õppima. Unistus oli olla seotud kireva spordimaailmaga, sest tervelt 11 aastat tegeles loo peategelane kergejõustiku ja ujumisega.

Merle sõnul on raamatupidamine aastatega üksjagu muutunud. „Paberihunnikuid on jäänud vähemaks, samas nõudeid ja bürokraatiat on rohkem. Tänapäeval peab minevikupäevist enam oskama näha suuremat pilti. Ei ole ainult nii, et deebet ja kreedit lähevad kokku ja ongi korras,“ ütleb ta. Üks hea raamatupidaja peab Merle sõnul olema korrektne, loogilise mõtlemisega, kohusetundlik ja aus. Lisaks on ülimalt tähtis, et raamatupidaja tunneks süvitsi ettevõtte tegevusvaldkonda.

Kirjuta Merlele
Email again:
Või helista
+372 523 1488